Příběh Ivy Vavřínové

Iva Vavřínová

Znáte mě jako moderátorku, ať už ze sportovních novin televize Nova, kde jsem pracovala nebo z vysílání rádia Evropa 2, kde mě můžete slyšet každý všední den mezi 12 až 15 hodinou. Málokdo ale ví, že mé cestě na obrazovku nejsledovanější televize předcházel dlouhý boj s přebytečnými kilogramy. Od dětství jsem sportovala, mojí disciplínou bylo sjezdové lyžování, které, jak víte, je fyzicky hodně náročné. Po absolvování sportovního gymnázia jsem se závoděním skončila, sport v mém životě rapidně ubyl a kila šla nahoru. Vyzkoušela jsem spoustu diet s větším či menším úspěchem, ale nikdy se nejednalo o trvalou korekci váhy.

Jenže v den, kdy jsem po delší době potkala svého kamaráda a ten ke mně radostně přiskočil, začal mě hladit po břiše a s rozesmátým obličejem se zeptal: „No to je nádhera, kdy to čekáš?“ Věřte mi, trapně bylo nejenom kamarádovi, ale především mně. Dnes už se té historce společně smějeme. V ten den mi došlo, že takhle už to dál nejde a přihlásila jsem se do kurzu společnosti STOB (stop obezitě). Jednalo se o tříměsíční kurz, který mne naučil, jak, kdy a co mám jíst. Zpočátku jsem byla skeptická, ale po prvních pár týdnech se moje váha začala hýbat směrem dolů a já zjistila, že tohle je ta správná cesta.

Postupně jsem shodila k dnešnímu dni 16 kilogramů. Co je důležité, začala jsem opět rekreačně sportovat, což zvýšilo i mou fyzickou kondici. Často jsem následně odpovídala na otázku – Jak jsi to udělala? Určitě jsi vůbec nejedla. Moje odpověď byla, je a bude vždy stejná…ke zhubnutí jsem se prostě projedla. A právě tohle mě přivedlo na myšlenku posunout se dál.

Zkontaktovala jsem Ivu Málkovou, autorku metodiky a majitelku firmy STOB, převyprávěla jí svůj příběh a následně (po absolvování kurzu) se stala kvalifikovaným lektorem. Dnes v Praze vedu kurzy této společnosti a předávám svoje zkušenosti a především metodiku STOBu dalším, nutno dodat, spokojeným klientům.

Ježkovy krabičky“ je rodinná firma. Založili jsme jí s bratrem po dvouletém zkušebním provozu, ve kterém jsme testovali naše jídelníčky na rodině a kamarádech, proto vám dnes nabízíme zcela propracovaný produkt.

A můj vzkaz: "Vezměte život do svých rukou a jednou pro vždy se přestaňte jídla bát, já to dokázala, zvládnete to i vy."